R. Pumputienės komentras IQ.LT apie taisykles, registruojant prekių ženklus

Kontoros partnerė ir įkūrėja advokatė Rūta Pumputienė portalui „IQ.lt“ pateikė komentarą “Prekių ženklai ir jų apsauga: kaip netapti “Audimu” ir “McDonalds”?”.

Straipsnio ištrauka:

“Galvodami apie įmonės pavadinimą ir jos prekių ženklus, daugelis pradedančių verslą renkasi lietuviškus žodžius, tikėdamiesi nušauti du zuikius vienu metu – ir atitikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) reikalavimus, ir nedubliuoti kurio nors ženklo užsienyje. Vis dėlto, nesenas „Audimo“ pavyzdys rodo – net ir lietuviškas, lietuvišką etimologiją turintis žodis negarantuoja visiško saugumo. 

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (EUIPO) liepos pabaigoje nusprendė neleisti lietuvių sportinės aprangos gamintojui registruoti ilgus metus Lietuvoje veikiančio prekių ženklo Europoje dėl pernelyg didelio panašumo į Vokietijos automobilių gamintojo „Audi“ prekių ženklą. 

Teisybės dėlei reikia paminėti, jog bendrovė „Audimas“ turi tiek registruotą įmonės pavadinimą (kurio niekas nenuginčijo), tiek dar ankstesnį, kitą Europoje registruotą prekių ženklą, kuriame yra žodis „Audimas“ (kurio vėlgi niekas nenuginčijo). 

Tačiau EUIPO sprendimas vis tiek įdomus.

Lietuviams tai skamba absurdiškai, turint omenyje, kad su „Audi“ bendrumų lietuviškas žodis „austi“, „audinys“ neturi, o „Audimo“ prekių ženklas Lietuvoje žinomas nuo 1931 m., kai buvo įkurtas Kaune („Audi“ Vokietijoje buvo įkurta 1909 m.). 

Vis dėlto, EUIPO sprendimus priima atsižvelgdama į ne į žodžio etimologiją originalo kalba, o į tai, kaip toks pavadinimas skambėtų daugumai europiečių – akivaizdu, su „Audi“ bendrumų tikrai būtų.”

Skaityti daugiau: https://www.alfa.lt/straipsnis/50399390/prekiu-zenklai-ir-ju-apsauga-kaip-netapti-audimu-bei-mcdonaldu

arpk-admin