Rūtos Pumputienės komentaras apie inovatyvią farmaciją portalui VZ.LT

Amerikos prekybos rūmų įkurto komiteto farmacijos klausimams svarstyti „Local American Working Group“ (LAWG) vadovės, advokatės, partnerės Rūtos Pumputienės komentaras „Inovatyvi farmacija – nepelnytai pamiršta sritis Lietuvoje“ buvo publikuotas verslo naujienų dienraštyje „Verslo žinios“.

„Gyvybės mokslai – ne tik biotechnologijos, medicininė įranga ar lazerinių technologijų pritaikymas medicinoje. Tai platus terminas, turintis keletą kategorijų (įskaitant ir ekologiją, biologiją ir kt.) bei apimantis tokias sritis kaip farmacija, biochemija, biofizika ir t.t. Todėl siekiant tapti gyvybės mokslų lopšiu būtina, visų pirma, aiškiai apsibrėžti, kokiose gyvybės mokslų srityse Lietuva kelia tikslą tapti pažangiausia šalimi”, – pradeda komentarą R. Pumputienė.

Ji pastebi, kad vertinant farmacijos padėtį Lietuvoje, konkrečiai – inovatyvių vaistų pramonę – Lietuva vargu ar galėtų didžiuotis kaip viena pažangiausių šalių šioje srityje.

„Inovatyvūs vaistai – gyvybės mokslų Lietuvoje Achilo kulnas”, – konstatuoja ji.

Skaitykite daugiau: https://www.vz.lt/sektoriai/pramone/2016/09/04/inovatyvi-farmacija–nepelnytai-pamirsta-sritis-lietuvoje#ixzz5Ot9jDY86

arpk-admin