Rūtos Pumputienės interviu specializuotam sveikatos naujienų portalui LSVEIKATA.LT

Sveikatos ir gyvybės mokslų teisės srityje besispecializuojanti advokatė Rūta Pumputienė interviu specializuotam sveikatos naujienų portalui lsveikata.lt įvardijo problemą, kad gydytojai virto neefektyviai valdomos sistemos kaltininkais.

„Apmaudžiausia, kad gydytojai yra padaromi viso ko kaltininkais. Ir kad ima kyšius, ir kad žmonės miršta. Kalti jie, o ne sistema. Dar negirdėjau, kad nors vienas sveikatos sistemos valdininkas būtų prisiėmęs atsakomybę dėl padarytų klaidų. Tarkim, pavyzdys su Vidaus reikalų ministerija. Girtas policininkas užmušė tris vaikus. Ministras atsistatydino prisiimdamas atsakomybę, kad jo vadovaujamoje sistemoje netvarka. Nesakau, kad sveikatos ministerijoje taip pat turi atsistatydinti ministrai, nes jie ir taip pakankamai dažnai keičiasi, bet norėtųsi, kad kas nors prisiimtų atsakomybę ir problemas spręstų efektyviai, o ne tik sakant, kad bus suburta darbo grupė. Kartais susidaro įspūdis, kad žmogaus gyvybė sveikatos sektoriuje nieko verta“, – kalbėjo R. Pumputienė.

Visą interviu skaitykite čia: http://lsveikata.lt/aktualijos/ruta-pumputiene-gydytojai-virto-neefektyviai-valdomos-sistemos-kaltininkais-4894

arpk-admin